Konto firmowe - ING - Opinie

ING Bank - Konto dla firm - Opinie

Wtorek 10 wrzesień 2013 14:43Zgłoś nadużycie
NajKonto
NajKonto

Postów: 112
Poznań
woj. wielkopolskie
Na forum od: 2012-01-05
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

Konto dla firm od ING Banku Śląskiego

Bezpłatne prowadzenie konta oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Tak po krótce można określić konto firmowe z Lwem Direct od ING Banku Śląskiego. Okazuje się jednak, że nie wszystko złoto co się świeci, a pozory bardzo często mylą. O jakich niedopowiedzeniach mowa?

Konto Firmowe Direct - wszystko za 0 zł

ING Bank Śląski nie pobiera opłat za prowadzenie konta firmowego z Lwem, wypłaty ze wszystkich bankomatów są za darmo. Ponadto przelewy do ZUS i US oraz elektroniczne wyciągi z konta także kosztują 0 zł. Szerszy pakiet usług jest bezpłatny tylko po spełnieniu jasno określonych warunków.

Transakcje bezgotówkowe i karty bankomatowe

Jednorazowy przelew na rachunek innego banku to koszt 90 groszy. Nie jest to wysoka opłata, jednak przy wielu transakcjach bezgotówkowych może stanowić dość spore obciążenie. Dodatkowo karta płatnicza jest z darmo tylko wtedy, gdy suma płatności wynosi powyżej 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym. Jak widać, lew jest niefrasobliwym drapieżnikiem i dość sporo wymaga od swoich właścicieli.

Opłaty i prowizje za szerszy pakiet usług

Wydanie w oddziale banku potwierdzenia wykonanej transakcji kosztuje 9 zł od każdej sztuki. Chyba nie ulega wątpliwości fakt, że duplikaty są bardzo potrzebne każdemu przedsiębiorcy podczas prowadzenia działalności gospodarczej? Dużym zdziwieniem jest jednak prowizja w wysokości 9 zł za wypłatę własnych pieniędzy w placówce bankowej, która pobierana jest niepostrzeżenie pod koniec miesiąca rozliczeniowego. Przelewy walutowe z kolei kosztują w granicach od 5 do 50 zł, w zależności od metody płatności.

Konto firmowe z Direct sprawdza się przez Internet

Większość operacji dokonywanych przez Internet w ING Banku Śląskim jest bezpłatna, dlatego konto Direct dla firm polecana jest tylko do elektronicznej księgowości. Dużymi atutami są bezpłatne przelewy do urzędów oraz bardzo duża przejrzystość prowadzenia rachunku. Opinie co do wysokości kosztów ponoszonych bezpośrednio w placówce bankowej są podzielone. Z pewnością konto firmowe z Lwem przypadnie do gustu małym przedsiębiorstwom, korzystającym z uproszczonych form księgowości.

A co wy sądzicie na temat konta dla firm Direct? Czekamy na wasze opinie!

Ostatnio edytowane przez NajKonto; Piątek 10 marzec 2017 6:23
Środa 11 wrzesień 2013 16:50Zgłoś nadużycie
Robert
Robert
Chojnice
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

Czyli patrząc na opis tego konta firmowego z Lwem w ING Banku wychodzi, że podjęcie gotówki w oddziale banku z takiego konta firmowego jest darmowe, ale później pokazuje się, że jednak jest naliczana opłata. To chyba nie jest zbyt dobra propozycja, chociaż brak opłat związanych utrzymaniem konta firmowego miesięcznie daje jednak szansę, aby jednak konto firmowe w ING Banku sobie założyć.

Skomentuj opinię

Reklama
Czwartek 12 wrzesień 2013 8:37Zgłoś nadużycie
Lucjan
Lucjan
Katowice
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Konto firmowe z Lwem Direct ING Banku Śląskiego jest idealnym kontem bankowym dla przedsiębiorcy, bo przecież 90 groszy opłaty za przelewy to nie jest wygórowana stawka, ale przy kilkunastu przelewach miesięcznie to nie będą wysokie koszty. Zwłaszcza, ze zbilansuje nam to brak opłat za przelewy do urzędu skarbowego oraz ZUS. No i jeszcze brak opłat związanych z prowadzeniem konto firmowego z Lwem Direct ING Banku Śląskiego.

Skomentuj opinię

Niedziela 15 wrzesień 2013 20:31Zgłoś nadużycie
Maciej
Maciej
Biała Podlaska
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia negatywna

Mnie osobiście ING ostatnio denerwuje. Co chcę załatwić to muszę najpierw nastać się w kolejkach. Po za tym opłaty. Są po prostu bandyckie. Jak można tak traktować stałego klienta? Jedyne co dobre to kredyt. Faktycznie bez problemu szybciutko i jak najbardziej pozytywnie. Po za tym jednak nie dla mnie to konto i poszukam czegoś lepszego.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Środa 25 wrzesień 2013 21:06 | MANDEX | Żyrardów

Bez przesady. Moja firma od samego początku istnienia związała się właśnie z ING. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów. Zawsze wszytko szło tak jak zakładaliśmy. Jako stali klienci mamy dodatkowe rabaty przy kredytach itp. Nie narzekam a wręcz mogę z czystym sumieniem polecić.

Piątek 27 wrzesień 2013 23:46Zgłoś nadużycie
Gabriel
Gabriel
Starachowice
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Nie wiem o co chodzi Maciejowi z tym kontem firmowym z Lwem w ING Banku, bo jego opinie są dla mnie niezrozumiałe, ponieważ wszelkie sprawy związane z kontem z Lwem w ING można załatwić w internecie. Nie ma potrzeby chodzenia do oddziału i stania w kolejce do punktu obsługi klienta.

Skomentuj opinię

Poniedziałek 7 październik 2013 21:37Zgłoś nadużycie
Jerzy
Jerzy
Gdynia
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Czytałem opinie, że Konto z Lwem dla prowadzących działalność gospodarczą jest jedną z lepszych ofert w Polsce. Konto z Lwem ING Banku jest dobrze sformatowanym kontem, które jest tanie w utrzymaniu zwłaszcza, że takie konto dla firm jest kontem często używanym, więc koszty korzystania z takiego konta firmowego muszą być niskie i właśnie takim kontem jest na pewno Konto z Lwem w ING Banku.

Skomentuj opinię

Środa 9 październik 2013 18:38Zgłoś nadużycie
Reda
Reda
Starogard Gdański
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

Opinie mnie niektórych dziwią na temat tego Konta z Lwem dla przedsiębiorców oraz ludzi prowadzących działalność gospodarczą. Przecież już teraz wszelkie operacje, transakcje, przelewy wykonuje się przez stronę transakcyjną ING Banku, więc tutaj nie ma opłat, a banki chcą zarabiać jeżeli chce się jednak robić transakcje w oddziale banku, bo przecież takie usługi kosztują bezpośrednio w oddziale banku.

Skomentuj opinię

Niedziela 20 październik 2013 8:07Zgłoś nadużycie
Rysiek Bor
Rysiek Bor
Oświęcim
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Dokładnie nie wiem dlaczego ktoś ma negatywne opinie, bo Konto Firmowe w ING Banku jest świetną sprawą. Wiem, bo posiadam te konto firmowe i jestem w pełni zadowolony. Szukałem alternatywy w innych bankach, ale nie znalazłem podobnej, którą oferuje dla firm ING Bank.

Skomentuj opinię

Wtorek 22 październik 2013 22:29Zgłoś nadużycie
Witold
Witold
Żory
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Konto firmowe z Lwem Direct ING Banku Śląskiego to bezapelacyjnie najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy biorąc pod uwagę koszty związane z takim kontem firmowym oraz jakością. Opinie pozytywne o koncie firmowym w ING Banku przeważają nad tymi negatywnymi i tak dalej trzymać!!

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Poniedziałek 25 listopad 2013 19:45 | Marek | Katowice

Nie wiem czy ta bezapelacyjnie najlepsze. Ale jak dla mnie ma wiele zalet. Samo to ze w banku można wszytko szybko załatwić bez stania w kolejkach. Doradcy dobrze mnie znają i wiedzą co aktualnie jest mi niezbędne aby rozwijać moją firmę. Bank jest duży i stabilny więc moje pieniądze są tu bezpieczne.

Czwartek 26 grudzień 2013 15:48Zgłoś nadużycie
Grzegorz
Grzegorz
Inowrocław
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

Jest jeszcze konto w ING Banku, które nazywa się Konto z Lwem Zysk, też tam jest wiele opcji związanych z transakcjami darmowymi, jednak za prowadzenie konta firmowego Z Lwem Zysk trzeba miesięcznie zapłacić 19 złotych. Przeważnie z takiego konta firmowego z Lwem Zysk korzystają większe firmy, bo z konta firmowego można korzystać wieloosobowo.

Skomentuj opinię

Sobota 28 grudzień 2013 9:44Zgłoś nadużycie
Kaczka
Kaczka
Wołomin
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Konto firmowe w ING Banku to chyba najlepsze konto firmowe w Polsce i tak jak pisze mój poprzednik to wybór jest pomiędzy takimi kontami firmowymi, które nam będzie lepiej pasować. Nawet jak poniesie się miesięczny koszt utrzymania konta firmowego w ING Banku w kwocie 19 złotych to dla firmy dobrze prosperującej, mającej sporo transakcji oraz przelewów to kwota 19 złotych to przecież niewielka suma w porównaniu z korzyściami jakie może konto firmowe w ING Banku przynieść takiej firmie.

Skomentuj opinię

Sobota 11 styczeń 2014 10:19Zgłoś nadużycie
Moses
Moses
Nowy Targ
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

Konto firmowe z Direct w ING nie jest dla mnie, chociaż można przeczytać w internecie, są po prostu dobre opinie on koncie ING Banku "Konto firmowe z Direct". Mi się jednak nie podoba wysoka opłata miesięczna 19 złotych, chociaż większość usług na tym koncie firmowym wtedy ma za darmo, a jak już wybierzemy opcję darmową, to zapłacimy sporo za jeden przelew bo 90 groszy. A jak prowadzi się działalność gospodarczą to niestety tych przelewów jest sporo, wtedy mamy dosyć wysokie koszty związane z prowadzeniem takiego konta firmowego w ING Banku.

Skomentuj opinię

Czwartek 23 styczeń 2014 22:15Zgłoś nadużycie
Andrzej
Andrzej
Olkusz
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Dla mnie jako drobnego przedsiębiorcy jest Konto Firmowe Direct w ING Bank idealnym kontem, bo mogę posiadając takie konto firmowe, sporo zaoszczędzić, takie konto dla firm w ING Banku jest przede wszystkim bardzo konkurencyjne niż konta firmowe w innych bankach. Więc, nie ma co się dziwić, że opinie o Koncie Firmowym Direct w ING Banku są pozytywne, bo naprawdę jest super konto.

Skomentuj opinię

Wtorek 28 styczeń 2014 20:26Zgłoś nadużycie
Waldek
Waldek
Krosno
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Też mam konto firmowe w ING Banku, przeniosłem z PKO BP i widzę sporą różnicę pomiędzy kontami firmowymi w tych bankach. Przede wszystkim konto firmowe w ING Banku jest bardzo tanie w utrzymaniu, a o tym nie mogłem powiedzieć w przypadku konta firmowego w PKO BP.

Skomentuj opinię

Piątek 31 styczeń 2014 22:33Zgłoś nadużycie
Stella
Stella
Żary
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie
Opinia pozytywna

Dobre rozwiązanie konta firmowego w ING Banku Śląskim jest na pewno, że wiele sprawa załatwimy sobie w naszych telefonach komórkowych, poprzez mobilne urządzenie możemy dokonać szybko transakcji. Jest to w chwili obecnej szeroko reklamowane w reklamach telewizyjnych.

Skomentuj opinię

Poniedziałek 14 grudzień 2015 20:46Zgłoś nadużycie
faden
faden

Postów: 2
warszawa
woj. mazowieckie
Na forum od: 2015-11-10
Temat postu: Konto firmowe - ING - Opinie

a ja wcale nie uważam, że ING jest najlepszym bankiem jeśli chodzi o możliwości jakie może dać firmom. Ja szukam ostatnio sporo informacji bardziej o możliwości wzięcia kredytu na rozwój firmy i widziałem pewien artykuł http://www.wprost.pl/ar/526298/Jak-wybrac-najlepszy-kredyt-dla-firmy/ i uważam, że inne banki mają ogólnie zdecydowanie fajniejsze warunki i są korzystniejsze dla swoich klientów pod wieloma względami.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Piątek 22 kwiecień 2016 13:00 | handis | Warszawa

co do samych kont to już po części chyba temat omówiony, a powiedzcie mi jeszcze czy wasze sprawy typowo księgowe w firmie załatwiacie za pośrednictwem stacjonarnego biura księgowego stale, czy może korzystacie z systemów online? Teraz takie wchodzą i chciałbym chyba na nich działać, ewentualnie być z doradcami w kontakcie. Tax care takie oferty ma http://taxcare.pl/produkt/system-online/ i kilka osób znajomych prywatnie już z nich korzystało, więc stąd moja ciekawość.

Reklama