Co zrobić z oszczędnościami?

gdzie ulokować oszczędności

Czwartek 4 kwiecień 2013 12:35Zgłoś nadużycie
Iwona
Iwona
Bydgoszcz
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Witajcie, chciałam was zapytać co najlepiej zrobić w dzisiejszych czasach z oszczędnościami, mam w banku 80 tys. zł ale jak wiadomo oprocentowanie na kontach czy lokatach jest takie że nawet nie pokrywa inflacji czyli zamiast zarabiać na tych inwestycjach tylko tracimy. Nie znam się na giełdzie, nie zamierzam grać bo nie mam na to czasu, czy jest jakieś inne wyjście aniżeli lokata w banku czy konto oszczędnościowe żeby zyskać coś więcej lub choćby żeby zrównać się z inflacją? Czekam na wasze propozycje i z góry serdecznie dziękuję za wszystkie sugestie, pozdrawiam, Iwona

Ostatnio edytowane przez NajKonto; Wtorek 14 marzec 2017 21:01
Czwartek 4 kwiecień 2013 16:43Zgłoś nadużycie
Michał
Michał
Przemyśl
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Giełdy nie polecam, bo jak nie wiesz o co tam chodzi, to nie warto inwestować na giełdzie i sporo ryzykować. Za ciebie jednak mogą to zrobić fundusze inwestycyjne, których jest sporo na naszym rynku funduszowym. Jest to wyboru sporo subfunduszy w ramach jednego funduszu inwestycyjnego. Od najbardziej bezpiecznych to tych najbardziej ryzykownych. A teraz jest w miarę dobry czas na inwestycje w akcje lub pośrednio w fundusze akcyjne.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Wtorek 14 marzec 2017 21:01 | makoma44 | Kielce

A co z lokatami, może na nie warto włożyć wszystkie oszczędności, co sądzicie?

Reklama
Piątek 5 kwiecień 2013 11:16Zgłoś nadużycie
Damian
Damian
Wrocław
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Iwona, nie zgadzam się z tym, że oprocentowania na lokatach nie pokrywa inflacji. W grudniu zeszłego roku inflacja wyniosła 2.4% a przewidywania na rok 2013 to w najgorszym wypadku trochę ponad 3%. Z kolei oprocentowanie na kontach bankowych to ponad 4% swobodnie, a znajdziesz bez problemu także wyższe. Jednak jeżeli interesuje Cię wyższa stopa zwrotu, no to giełda może być w sam raz, ale musisz się na tym znać... Jak się nie znasz to pozostają te fundusze inwestycyjne, ale musisz pamiętac, że dla nich liczy się głównie ich zarobek, a nie Twój...

Skomentuj wypowiedź

Piątek 5 kwiecień 2013 19:48Zgłoś nadużycie
Marek
Marek
Mikołów
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Warto jednak bardziej podjąć ryzyko, aby jednak stopa zwrotu z inwestycji i realnie oraz nominalnie była jednak na o wiele wyższym poziomie niż ta na lokacie bankowej. Polecam choćby fundusze inwestycyjne zrównoważone, gdzie jest ograniczone ryzyko, a stopazwrotu jednak sporo wyższa niż na lokacie bankowej. Przeważnie w funduszach inwestycyjnych zrównoważonych po połowie inwestowane są pieniadze w akcje i obligacje skarbowe.

Skomentuj wypowiedź

Piątek 5 kwiecień 2013 22:43Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Bezpiecznie to tylko w banku, chociaż i tu trzeba uważać, bo jak pojawia się podejrzanie dobra oferta to mogą się za tym kryć kłopoty finansowe banku który wychodzi z taką ofertą aby uzyskać szybki przypływ gotówki. Aktualnie jeżeli chodzi o lokaty bankowe to najwięcej można zyskać na rocznej lokacie FM Bank ze zmiennym oprocentowaniem, teraz jest to 5,09%. Lokata ze stałym oprocentowaniem to już nieco niższy zysk. Też dobrą lokatę można założyć przez internet w Getin Bank - 4,8% i tu nie trzeba mieć nawet konta osobistego w Getin Banku.

Jeszcze lepsze oprocentowanie jest w SKOK, można tu zyskać od 6 nawet do 7% w skali roku w zależności od placówki, ale SKOK to nie bank i pieniądze powierzone tej instytucji nie są już tak bezpieczne jak w banku, nie są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Każda inna gotówkowa inwestycja jest zawsze obarczona jakimś ryzykiem. Ja gdybym miał w coś inwestować to w złoto lub w ziemię, to chyba da najpewniejszy i największy zyska zawsze i wszędzie i nie ma dużego ryzyka.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 6 kwiecień 2013 8:08Zgłoś nadużycie
Tomasz
Tomasz
Ciechanów
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Poruszyłeś dobry temat na temat inwestycji w złoto. Polecam jakąś część swoich oszczędności w inwestycje związane z numizmatyką, a dokładnie w inwestycje w złote monety. Kruszec i jego notowania są zmienne, ale stabilne, a jeszcze wartość numizmatyczna podnosi wartość takich monet złotych.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 16 styczeń 2016 10:19Zgłoś nadużycie
Darek2
Darek2
Warszawa
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

WItam chciałbym ożywić temat bo mam ten sam problem.

Skomentuj wypowiedź

Niedziela 10 lipiec 2016 18:26Zgłoś nadużycie
Wesola_M
Wesola_M

Postów: 8
Warszawa
woj. mazowieckie
Na forum od: 2016-06-28
Temat postu: Co zrobić z oszczędnościami?

Inwestycje mogą być różne, zależy czy chcesz te pieniądze ulokować gdzieś na chwile, żeby zarabiały, czy masz na myśli dłuższą perspektywę.

Skomentuj wypowiedź

Reklama