BZ WBK - Konto Avocado - Opinie

Czwartek 7 luty 2013 23:34Zgłoś nadużycie
NajKonto
NajKonto

Postów: 112
Poznań
woj. wielkopolskie
Na forum od: 2012-01-05
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie

Konto Avocado, czyli jak w prosty sposób można zaoszczędzić na usługach komunikacyjnych.

Konto Avocado jest przykładem produktu, dzięki któremu można czerpać korzyści z 2 różnych usług. Z usług bankowych i telekomunikacyjnych. Działanie konta polega na tym, że aktywne korzystanie z niego pozwala na niskie koszty jego utrzymania i zmniejszenie rachunków za usługi telekomunikacyjne w sieci komórkowej Plus.

W koncie nie ma opłaty za prowadzenie rachunku, o ile miesięcznie wpływa na nie minimum 1000 złotych – w przeciwnym razie bank pobierze z naszego rachunku kwotę w wysokości 3 złotych. Tyle samo zapłacimy za kartę, o ile nie będziemy nią wykonywać transakcji bezgotówkowych w kwocie minimum 500 złotych miesięcznie. Wypłata gotówki z bankomatów jest darmowa na terenie całego kraju. Zwykłe przelewy internetowe są darmowe – tak samo jak powiadomienia SMS o stanie konta. Posiadając konto Avocado klienci sieci telekomunikacyjnej Plus mają dodatkowe promocje w postaci: otrzymania zwrotu 50% na konto za rachunek, bądź doładowanie. Z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które zawierają nową umowę, bądź przedłużają starą w sieci Plus, jednocześnie decydując się na założenie pakietu Avocado. Maksymalny zwrot w miesiącu to 60 złotych, pieniądze będzie się otrzymywać przez 6 miesięcy. Warunkiem koniecznym jest miesięczny wpływ na konto w kwocie minimum 1000 złotych. Drugą promocją dla klientów Plusa jest opcja o nazwie: „Bonus z karty”. Polega ona na tym, że obecni klienci sieci Plus otrzymują 2% wartości transakcji wykonywanych kartą debetową Visa Avocado (maksymalny miesięczny zwrot może wynieść 500 złotych). Zwrot ten jest przeliczany na fakturę z Plusa, bądź też dodatkowe doładowanie. Warto zaznaczyć, że aby otrzymać 500 złotych należałoby wykonać transakcji kartą na kwotę 25000 złotych miesięcznie, co jest nierealne dla przeciętnego Polaka.

Warto zaznaczyć, że w tym koncie jest możliwość wykonywania przelewów i wypłaty gotówki za pomocą SMS-a. Posiadając konto Avocado można do niego założyć specjalnie oprocentowaną lokatę Avocado. Z konta można korzystać przez Internet i telefony komórkowe – Smartphony. Z konta można korzystać z usługi Cash Back – wypłata gotówki w punktach do tego przeznaczonych. Korzystając z konta można otrzymać zniżki do ponad 200 sklepów internetowych należących do programu rabatowego wystarczysiec.pl. Dodatkowym profitem dla abonentów sieci Plus jest zwolnienie z opłaty za transfer danych dla usługi m-banking, czyli za korzystanie z konta przez telefon.

Jaki są opłaty w produkcie? Otóż konto – o ile nie spełniamy określone przez nie warunki może być dla nas bezpłatne. Aby konto było bezpłatne należy: mieć na nie wpływy na minimum 1000 złotych miesięcznie, wykonywać transakcje bezgotówkowe na łączną sumę 500 złotych minimum w ciągu miesiąca. Wyciąg elektroniczny – na pocztę – do konta jest darmowy, jednak wyciąg papierowy, który otrzymywalibyśmy listownie kosztowałby nas na poziomie 5 złotych miesięcznie. Konto Avocado to jest najbardziej korzystnym rachunkiem dostępnym w ofercie banku BZWBK.

Ostatnio edytowane przez NajKonto; Sobota 25 luty 2017 7:37
Wtorek 26 marzec 2013 21:55Zgłoś nadużycie
Julia
Julia
Rybnik
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie
Opinia pozytywna

BZWBK - zawsze uważałam za solidny i godny zaufania bank. Lubię awokado. A połączenie wszystkich możliwości jakie mi daje jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Polecam każdemu.

Skomentuj opinię

Reklama
Poniedziałek 1 kwiecień 2013 23:29Zgłoś nadużycie
Konrad
Konrad
Świdnica
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie

Jeżeli interesuje Cię darmowy typ konta, na który nie trzeba żadnych wplat i niewielką aktywnosć, to raczej Avocado nie dla Ciebie ;) Oto ich warunki:
0 zł za prowadzenie konta przy wpływach miesięcznych w wysokości minimum 1000 zł (przy niższych wpływach opłata 3 zł miesięcznie)
0 zł za kartę w przypadku rozliczenia przez Bank w poprzednim miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych dokonanych tą kartą na kwotę min. 500 zł, w pozostałych przypadkach miesięczna opłata za kartę wyniesie 3 zł

Jednak jeżeli pracujesz i chcesz uczynić to konto swoim głównym to jak najbardziej możesz się nad nim zastanowić.

Skomentuj opinię

Środa 1 maj 2013 7:32Zgłoś nadużycie
Wiesław
Wiesław
Nowy Targ
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie
Opinia pozytywna

Podoba mi się system lojalnościowy z Plusem oraz z BZ WBK. Zwroty na konto bankowe w BZ WBK po podpisaniu kolejnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i założenie konta w BZ WBK daje pewne korzyści i oszczędności. Jak nam pasuje takie konto, a dodatkowo mamy umowę z Plusem to tylko skorzystać z takich bonusów. Warunki utrzymania takiego konta bankowego w porównaniu z innymi kontami w innych bankach nie są wygórowane.

Skomentuj opinię

Wtorek 23 lipiec 2013 23:33Zgłoś nadużycie
Igor
Igor
Chorzów
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie

Połączenie sieci telefonii komórkowej Plus z tym kontem w BZ WBK wydaje mi się ciekawe. Ale opinie na temat Plusa GSM ostatnio nie były pozytywne, szkoda, że trzeba wiązać się z tym operatorem sieci komórkowej. Jakby to był inny z lepszą ofertą to nawet pomyślałbym o zmianie konta osobistego.

Skomentuj opinię

Poniedziałek 29 lipiec 2013 21:21Zgłoś nadużycie
Lolek
Lolek
Ostrowiec Świętokrzyski
Temat postu: BZ WBK - Konto Avocado - Opinie
Opinia pozytywna

Banki co raz więcej produktów powiązanych dodają do kont bankowych, aby przyciągnąć klientów. Konto Avocado w BZ WBK właśnie jest takim kontem, ale wprowadzając opłaty za wydruk papierowy, chcą przede wszystkim zaoszczędzić na papierze, dbają o ekologię, bo taki klient może przecież dostać wydruk elektroniczny, który bank może szybko wygenerować, nie ponosząc kosztów za taki wydruk, a Klient pozornie zaoszczędzi 5 złotych. To się chwali, chociaż opienie na ten temat moga się różnić, wielu nadal chce papierowy wydruk z banku i jeszcze najlepiej za darmo, żeby był.

Skomentuj opinię

Reklama