Konto Online - Eurobank - Opinie

Eurobank - internetowe konto osobiste - Opinie

Niedziela 12 maj 2013 21:49Zgłoś nadużycie
NajKonto
NajKonto

Postów: 112
Poznań
woj. wielkopolskie
Na forum od: 2012-01-05
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie

Konto online Eurobanku - konto internetowe.

Konto online Eurobanku jest to przykład produktu, który opiera się na możliwości prowadzenia i korzystania z rachunku głównie za pomocą platformy internetowej. Opinie na temat tego konta są różne, dlatego warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką tego produktu, aby móc go oceniać.

Po pierwsze Konto online jest produktem, w którym można uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku. Aby nic nie płacić za prowadzenie konta online należy mieć na konto miesięczny wpływ w kwocie minimum 1000 złotych, mieć średnie saldo na rachunku w sumie minimum 10000 złotych. Jeśli rachunek jest wykorzystywany do spłaty kredytu hipotecznego, gotówkowego, bądź konsolidacyjnego udzielonego przez Eurobank, bądź posiadacz konta online aktywnie korzysta z karty debetowej. Największym plusem konta online jest to, że jest to rachunek oprocentowany. Oprocentowanie to wynosi 2% niezależnie od wysokości salda i nie traci się tu odsetek przy wypłatach z konta, bądź wpłatach na konto.

W koncie online nie ponosi się kosztów za przelewy zwykłe i zlecenia stałe wykonywane przez Internet. Bez względu na to ile transakcji jest w ten sposób wykonywanych. Wpłata gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce – niezależnie od sieci – jest całkowicie darmowa. Wydanie do rachunku karty MasterCard Debit jest całkowicie darmowe (karta daje możliwość wykonywania nią transakcji zbliżeniowych). Korzystanie z karty również może być darmowe. Jednak bank pobiera opłatę za kartę, którą zwraca do 15 dnia kolejnego miesiąca, o ile w miesiącu wykonało się nią minimum 3 transakcje bezgotówkowe. Warto również zaznaczyć, iż przelewy wykonywane w Automatycznym Serwisie Telefonicznym nie wiążą się z żadnymi kosztami.

Według opinii internautów Eurobank, a dokładniej konto online Eurobanku ma najlepsze zabezpieczenia bankowości internetowej wśród wszystkich polskich banków. Do konta online można uruchomić limit w wysokości nawet do 100000 złotych. Do konta istnieje możliwość uruchomienia rachunku dla dziecka. Środki posiadane na koncie są zabezpieczone za gwarancją, jaką daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kartę debetową do konta można otrzymać od ręki w oddziale banku. Można ją otrzymać podczas jednej wizyty w placówce, dzięki czemu można od razu z niej korzystać.

Aby otworzyć konto online są dwa sposoby. Pierwszym z nich jest otworzenie rachunku w placówce. Należy wówczas udać się do oddziału banku z dowodem osobistym. W przeciągu piętnastu minut doradca sporządzi z osobą zainteresowaną umowę i przyjmie zamówienie na kartę płatniczą, która może być spersonalizowania – z imieniem i nazwiskiem właściciela – lub niespersonalizowana – bez danych. Konto będzie do dyspozycji właściciela od chwili podpisania umowy. Jeśli zainteresowany zdecyduje się na kartę debetową niespersonalizowaną otrzyma ją od ręki, natomiast karta spersonalizowana zostanie mu wysłana za pomocą poczty w przeciągu 2 tygodni. Do konta można wybrać jedno z dwóch zabezpieczeń – token GSM na komórkę, bądź token sprzętowy. Drugim sposobem na otwarcie rachunku jest możliwość złożenia wniosku o produkt na stronie internetowej Eurobanku. Po wypełnieniu wniosku w ten sposób bank przygotuje niezbędne do otworzenia rachunku dokumenty, które prześle do zainteresowanego za pomocą kuriera. W obecności kuriera należy zapoznać się z treścią dokumentów, podpisać je w wyznaczonych miejscach, jak również kurierowi należy przekazać kserokopię dowodu osobistego. Konto będzie aktywne w momencie, gdy Eurobank otrzyma podpisane dokumenty, a karta zostanie wysłana pocztą w przeciągu 2 tygodni. Zabezpieczeniem do konta może być token sprzętowy, bądź token GSM na komórkę.

Ostatnio edytowane przez NajKonto; Czwartek 1 marzec 2018 13:45
Poniedziałek 13 maj 2013 22:57Zgłoś nadużycie
Amelia
Amelia
Suwałki
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie

Świetnie, że wreszcie jako jeden z nielicznych banków działających na polskim rynku, daje oprocentowanie na koncie bankowym i to jeszcze typowym koncie interenetowym. Bardzo dobrą sprawą jest także możliwość założenie przy takim koncie online konta dla dziecka. Widać, że Eurobank w ofertach kont wyprzedza konkurencję i oferuje naprawdę bardzo dobre produkty w postaci kont bankowych.

Skomentuj opinię

Reklama
Niedziela 19 maj 2013 10:52Zgłoś nadużycie
Jarosław
Jarosław
Gniezno
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie
Opinia pozytywna

Wpływ na takie konto bankowe nie jest zbytnio wygórowany, bo tylko 1000 złotych, więc nie jest to kosztowne konto, a warto się zastanowić nad otwarciem takiego konta w tym banku. BZ WBK stara się przyciągnąć jak najwięcej klientów, aby później zaoferować inne produkty bankowe jak kredyty.

Skomentuj opinię

Niedziela 19 maj 2013 19:26Zgłoś nadużycie
Rysiek
Rysiek
Częstochowa
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie
Opinia pozytywna

Dobrą wiadomością w Eurobanku jest otrzymanie karty debetowej od ręki, zakładasz u nich rachunek bankowy i od razu możesz korzystać z pieniędzy ulokowanych na koncie bankowych w Eurobanku.

Skomentuj opinię

Odpowiedzi na opinię:

Sobota 15 czerwiec 2013 18:55 | Karol | Łódź

Jak to jest możliwe. Zwykle na kartę debetowa trzeba czekać kilka tygodni. W końcu jest ona specjalnie tworzona dla konkretnego klienta. Zawiera jego dane osobowe takie jak imię i nazwisko. Czyżby z tej karty mógł korzystać każdy? Jak to wygląda w praktyce? Konto do tej pory mi się podobało ale teraz mam wątpliwości nad dokonanym wyborem?

Piątek 24 styczeń 2014 19:26Zgłoś nadużycie
Wiktoria
Wiktoria
Mielec
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie
Opinia pozytywna

W Koncie online Eurobanku widzę same plusy, po pierwsze to na pewno niespotykane w Polsce na kontach osobistych oprocentowanie i to dość wysokie, bo 2 procent, po drugie konto online Eurobanku nie ma opłat, z którymi się borykamy w innych bankach, słono płacąc za utrzymanie konta osobistego. Po trzecie można wszystkie formalności związane z założeniem Konta online Eurobanku załatwić poprzez stronę internetową Eurobanku oraz z kurierem czyli bez wychodzenia z domu i odwiedzania oddziału Eurobanku. Moje opinie o tym Koncie online Eurobanku, ale nie tylko, także innych produktach dostępnych przez ten bank są pozytywne.

Skomentuj opinię

Czwartek 1 marzec 2018 13:45Zgłoś nadużycie
PrzemoNow
PrzemoNow

Postów: 1
Łódź
woj. łódzkie
Na forum od: 2018-02-28
Temat postu: Konto Online - Eurobank - Opinie
Opinia pozytywna

Polecam eurobank. Jestem klientką od 15 lat i nigdy się nie zawiodłam. Uzywam wraz z mężem i jesteśmy zadowoleni - bez opłat, bez problemów z przelewami... Generalnie to wszystko ok. Ostatnio się trochę zmieniło i sa różne konta : https://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,porownanie,6,9.html - proszę sobie porównać. Ja mam konto Prestige ale konto podstawowe również jest dobre. Pozdrawiam i życze miłego dnia!

Skomentuj opinię

Reklama