Dostęp do produktów ING Banku Śląskiego z telefonu

Dostęp do produktów ING Banku Śląskiego z telefonu

ING Bank Śląski zapewnia nas o możliwości dostępu do swojego konta bankowego przez internet gdziekolwiek jesteśmy. Za produktem ma przemawiać prosta nawigacja, duże przyciski i nowoczesny wygląd. Z bankowości elektronicznej w ING banku Śląskim możemy skorzystać za pośrednictwem telefonu, tabletu i innych urządzeń mobilnych.

To takie proste

Korzystanie z aplikacji jest proste. Należy ją uruchomić na telefonie w przeglądarce, wprowadzić odpowiednie hasło i zalogować się do konta. Korzystanie z konta w ten sposób nie różni się niczym od korzystania z konta za pośrednictwem komputera. Nie trzeba go w żaden sposób weryfikować, dodatkowo aktywować. Wystarczy podać hasło i login ten sam, którego używamy do logowania się do systemu ING BankOnLine. Można zalogować się również korzystając z wersji lajt strony internetowej http://lajt.ingbank.pl. Wystarczy wybrać opcję Zaloguj lub skorzystać z klawiszy szybkiego dostępu i wybrać, 1 (jeśli telefon posiada taką funkcję).Istnieje również możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji na telefony z systemem Android i iPhone.

Środki bezpieczeństwa

Aby zalogować się do systemu ING BankOnLine musimy sprawdzić czy adres strony w pasku adresowym przeglądarki w Twoim telefonie to: https://ssl.bsk.com.pl/mobi/login.html lub https://online.ingbank.pl/mobi/login.html. Nie zapomnijmy zweryfikować również czy strona jest zabezpieczona ważnym certyfikatem wystawionym dla witryny ssl.bsk.com.pl przez firmę VeriSign. Jeśli chodzi o podawanie hasła robimy to tak samo jak w wersji tradycyjnej ING BankOnLine. Jest ono maskowane. Oznacza to, że należy podać jedynie pięć wybranych losowo przez system znaków hasła. większej wygody i czytelności informacji na stronie do podania hasła prezentowane są wyłącznie te pola, które należy uzupełnić (jak w poniższym przykładzie, gdzie system prosi o wpisanie jedynie 2, 5, 6, 8 i 10 znaku hasła).W razie jakichkolwiek problemów z wyborem znaków specjalnych możemy skorzystać z klawiatury ekranowej.

Bądź czujny

Twórcy aplikacji ostrzegają, aby zachować środki bezpieczeństwa. Należy zawsze uważnie czytać pojawiające się w przeglądarce komunikaty o alertach bezpieczeństwa. Nie wolno ignorować  ostrzeżeń przeglądarki o błędnym certyfikacie. I co ostatnie, ale i najważniejsze, bo bezpośrednio chroni nasze konto przed kradzieżami należy zawsze kończyć pracę przez użycie opcji Wyjście. ING BankOnLine stworzył też specjalne infolinie z telefonów stacjonarnych i komórkowych. A czy Wy drodzy internauci obsługujecie już swoje konta przez internet? Czekamy na opinie!

autor: Żaneta Pilarska

Forum - Opinie

Poniedziałek 7 październik 2013 21:53 Gość

Mam wrażenie że wbrew panujących opinii takie portale są słabo zabezpieczone. Jeśli nie wychodzę za pomocą właściwych zakładek, to nie mam pewności czy nie zostanę obrabowana, a banko oczywiści wypnie się na mnie tyłkiem. Nie podoba mi się takie podejście. Tną koszty jak mogą zmuszają ludzi do korzystania z bankowości on line, a tak naprawdę nie chcą ponosić odpowiedzialności i kosztów związanych z poprawieniem bezpieczeństwa na ich stronach.

Środa 25 wrzesień 2013 21:03 Gość

Tak zgadzam się, że to bardzo ułatwia życie, szczególnie, że większość ludzi ma dostęp w swoim telefonie do internetu. Jednak mnie denerwuje takie zachwalanie czegoś co w innych bankach od dawna jest standardem. Ale cóż chyba ING już tak ma chwali się pierdaołąmi bo na więcej ich nie stać.

Wtorek 17 wrzesień 2013 22:42 Gabryś | Ostrowiec Świętokrzyski

Z dostępem do internetu w telefonie można szybko i sprawnie załatwić sprawy związane z naszym kontem osobistym w ING Banku. Bardzo sobie chwalę taka możliwość, którą daje ING Bank.

Wtorek 17 wrzesień 2013 22:01 Gość

Ja lubię ING i jestem z nimi od ponad 10 lat. Nie ma nic dziwnego, że się reklamują. Każdy bank się reklamuje. Możliwość korzystania z konta za pomocą internetu nawet w smartfonie to też ważna uwaga i nie wiem dlaczego nie mieli się tym chwalić.

Poniedziałek 16 wrzesień 2013 20:45 Piotr | Dzierżoniów

Zawsze i wszędzie oraz od wielu lat mam dostęp poprzez internet dostęp w konkurencyjnym banku w stosunku do ING Bank, więc nie ma się czym chwalić. Teraz w większości banków można dostać jakościowo podobny dostęp poprzez internet do usług oraz produktów bankowych i oczywiście do konta osobistego.

Poniedziałek 16 wrzesień 2013 18:55 Gość

śmieszą mnie reklamy tej ich "super" usługi, nie widzę w tym nic twórczego

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w NajKonto zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Konto dla studenta

Ja też poszukuję od jakiegoś czasu darmowego konta, ponieważ w obecnym mam wysoką opłatę za...

Najnowsze opinie klientów