Konta oszczędnościowe BGŻOptima

Konta oszczędnościowe BGŻOptima

Chcesz miesięcznie odkładać niewielkie kwoty i nie martwić się, co dzieje się z Twoimi pieniędzmi? To proste. Konto oszczędnościowe BGŻOptima możesz założyć przez Internet w kilka chwil i mieć pewność, że ulokowane środki będą na nim bezpieczne.

Oprocentowanie malejące

Oprocentowanie konta wynosi obecnie 4% w skali roku. Takie będzie przez pierwsze 3 miesiące. Od dnia 24 października 2013 r. wynosić będzie 2,50% w skali roku. BGŻ zastrzega jednak, że są to prognozy i oprocentowanie może okazać się wyższe. Prowadzenie rachunku jest darmowe. Nie ponosimy żadnych opłat za otwarcie i prowadzenia Konta BGŻOptima. Brak jest opłat za wyciąg elektroniczny, opłata za otwarcie i prowadzenie. Nie ma minimalnej kwoty na rachunku.

Maksymalnie 3 rachunki

Każdy użytkownik może założyć sobie maksymalnie 3 rachunki oszczędnościowe. Można jednak posiadać tylko jedno Konto BGŻOptima danego rodzaju. Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy założyć konto indywidualne, konto firmowe, konto wspólne lub konto dla dziecka. Do dyspozycji mamy też rodzaj rachunków, jakim są rachunki celowe, np. na mieszkanie, na samochód. Bank oferuje nam także możliwość założenia lokat terminowych oraz inwestowania w fundusze inwestycyjne. Z tej opcji w BGŻOptima mogą korzystać tylko klienci indywidualni oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, zatrudniające do 9 osób. A co charakteryzuje każde z kont i które wybrać? Różnice są niewielkie i wynikają z grupy docelowej produktu. Konto Wspólne BGŻOptima to rachunek oszczędnościowy do gromadzenia wspólnych oszczędności oraz do systematycznego oszczędzania np. przez małżeństwa. Konto BGŻOptima Biznes skierowane jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zatrudniających do 9 pracowników, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski, podlegają w Polsce. Konto BGŻOptima Junior pozwala oszczędzać na przyszłość dzieci.

Aktywacja – 1zł

Założenie konta jest proste. Postępujemy standardowo jak przy zakładaniu kont przez Internet. Podać musimy: numer telefonu, numer i serię dowody osobistego, numer rachunku bankowego, nr PESEL oraz dane adresowe. Co ciekawe konto osobiste nie musi być założone w BGŻ. Ważne, aby w przelewy dokonywane były zawsze z jednego rachunku, wskazanego przy zakładaniu konta. Aby otworzyć konto musimy dokonać przelewu w wysokości 1 zł. Nie dość, że za przelewy z konta na konto niepobierane są opłaty to jeszcze możemy ich dokonywać w dowolnych terminach.

Kilka rodzajów kont BGŻ Optima, a w gruncie rzeczy chodzi o to samo. Bezpieczne przechowanie niewielkiej kwoty na koncie. Oprocentowanie 4 % wydaje się atrakcyjne. Jednak, jeżeli jest to oprocentowanie w skali miesięcznej, które niebawem ma zmaleć to nie przykładajmy do niego tak wielkiej wagi. Bardziej do konta przyciąga fakt, ze pieniądze możemy wpłacać i wypłacać, kiedy chcemy. A czy Wy znacie jakieś lepsze produkty pozwalające na przechowanie swoich pieniędzy? Zapraszamy do dyskusji.

autor: Żaneta Pilarska

Forum - Opinie

Środa 25 wrzesień 2013 20:59 Gość

Jak dla mnie z pomnażaniem to niema nic wspólnego. Już na samym początku autor artykułu sugeruje, że od 24 października 2013 r. oprocentowanie wynosić będzie 2,50% w skali roku. Czyli tyle co nic. Opcjonalnie kasę można chwilę przechować ale inwestowanie to lekka przesada i wielkie niedomówienie.

Niedziela 22 wrzesień 2013 21:53 Nel | Bielsko-Biała

To zawsze jest jakaś alternatywa pomnażania naszych pieniędzy. To jest zawsze jakaś ochrona naszych oszczędności, a taką daje BGŻ.

Sobota 21 wrzesień 2013 8:31 Gość

Wszystko przez internet, tylko przelew na sumę symbolicznej złotówki. Bardzo proste i można zarabiać pieniądze, a właściwie oszczędzać na różne cele. Szkoda tylko, ze można docelowo założyć trzy takie konta oszczędnościowe w BGŻ.

Środa 18 wrzesień 2013 21:29 Michał | Gliwice

Ma konto osobiste w Millennium Banku, a do tego konta mam założone konto oszczędnościowe i jeszcze mogę sobie założyć kilka kont na oszczędzanie na dowolny cel. Mam oprocentowanie na tym koncie oszczędnościowym 4 %, więc propozycja ze strony BGŻ nie jest zbyt zachęcająca jak można znaleźć bardzo dobre i o wiele lepsze w kontach oszczędnościowych w Millennium Banku.

Wtorek 17 wrzesień 2013 23:14 Gość

Atrakcyjne oprocentowanie na poziomie 4 procent wydaje się atrakcyjne, ale niestety to tylko jest na okres 3 miesięcy. Później spada na gwarantowane 2,5 procent skali roku. Jednak jest to za mało, zwłaszcza, ze na rynku bankowym można znaleźć oprocentowanie kont oszczędnościowych w innych bankach na poziomie około 4 procent, ale przez cały okres, a nie tylko przez pierwsze 3 miesiące.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w NajKonto zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Konto dla studenta

Ja też poszukuję od jakiegoś czasu darmowego konta, ponieważ w obecnym mam wysoką opłatę za...

Najnowsze opinie klientów