Moja Karta ING

Moja Karta ING

Moja Karta ING Banku Śląskiego to popularny produkt umożliwiający umieszczenie na karcie wybranego przez posiadacza rachunku lub użytkownika karty wizerunku. Innymi słowy decydując o wyborze takiej karty zgłaszamy chęć umieszczenia swojego zdjęcia na karcie.

Sporo obostrzeń

Wobec zdjęcia, które tam umieszczamy wyznaczone zostały obostrzenia niczym wobec tych, które przedstawiamy wyrabiając paszport. Postać nie może znajdować się w dalszych planach, na zdjęciach nie mogą być widoczne znaki towarowe, znaki promocyjne, oznaczenia, loga przedsiębiorstw, symbole organizacji. Nie mogą się na nich znajdować treści sprzeczne z obowiązującym prawem. Takie, które są sprzeczne z dobrymi obyczajami, w szczególności uznane za obelżywe, kojarzące się z przemocą, rasizmem lub dyskryminacją na jakimkolwiek tle. Tutaj zakończmy wymienianie, chociaż punktów zostało jeszcze wiele. Zainteresowanych odsyłamy do przydługiej wyliczanki zakazów.

Żadnych zmian

Odpowiedni dobór zdjęcia jest o tyle istotny, ze ING Bank Śląski nie dokonuje żadnych zmian na wybranym przez użytkownika karty wizerunku oraz nie dokonuje poprawy jakościowej wizerunku. Możemy mieć, więc pewność, ze fotografia, którą dostarczymy będzie tą widoczną na karcie. Bank może nam odmówić przyjęcia zdjęcia. Nie musi on przy tym informować o przyczynach odmowy.

W imię regulaminu

Nie łatwo jest zmienić kartę lub otrzymać nową. Jeżeli składamy wniosek o wyrobienie karty podpisujemy dokument poświadczający, że na karcie widnieje na pewno nasze zdjęcie. Podpisujemy również i taki, gdzie upoważniamy bank do modyfikowania i rozpowszechnia zdjęcia. Oczywiście wyłącznie na zamawianej karcie. Moja Karta, bowiem jest według regulaminu własnością ING Banku Śląskiego.
W imię regulaminu, jeżeli ktokolwiek w jakikolwiek sposób wykorzysta niezgodnie z prawem nasz wizerunek widniejący na karcie bank nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Ponosimy ją my. Jeżeli nastąpią jakiekolwiek nieprawidłowości Bank ma prawo natychmiast zamknąć kartę. Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli w danej chwili nasze zdjęcie przestanie nam się podobać mamy prawo wystąpić o zmianę wizerunku umieszczonego na Mojej Karcie ING. Musimy wówczas oddać w okienku kartę, którą otrzymaliśmy.

Karta z wizerunkiem to na pewno niezły gadżet. Ale czy na pewno bezpieczny? W razie kradzieży nie dość, że istnieje niebezpieczeństwo przywłaszczenia pieniędzy to jeszcze ucierpieć może nasz wizerunek. Z drugiej jednak strony znalazcy lub Policji łatwiej będzie zidentyfikować właściciela i Moja Karta szybciej może zostać zwrócona. Wybór, więc należy do nas. A jaka jest Wasza opinia na temat kart z wizerunkiem? Czekamy na opinie pod artykułem.

autor: Żaneta Pilarska

Poprzedni artykuł:
Konta osobiste junior

Forum - Opinie

Poniedziałek 7 październik 2013 22:47 Gość

Nie oglądam swojej karty bankowej, jedynie jak płacą taką kartą w sklepie i na stacjach benzynowych. Dla mnie to zbędny gadżet, tak samo jak karta z wyświetlaczem, którą teraz oferuje Getin Bank.

Poniedziałek 7 październik 2013 21:50 Gość

No i co z tego że można dać własne zdjęcie jak finalnie okazuje się że są obostrzenia taje jak ostać nie może znajdować się w dalszych planach, na zdjęciach nie mogą być widoczne znaki towarowe, znaki promocyjne, oznaczenia, loga przedsiębiorstw, symbole organizacji. Nie mogą się na nich znajdować treści sprzeczne z obowiązującym prawem. Takie, które są sprzeczne z dobrymi obyczajami, w szczególności uznane za obelżywe, kojarzące się z przemocą, rasizmem lub dyskryminacją na jakimkolwiek tle. Tutaj zakończmy wymienianie, chociaż punktów zostało jeszcze wiele. Zainteresowanych odsyłamy do przydługiej wyliczanki zakazów.- Powiedzmy, że mam ulubione zdjęcie w koszulce ADIDASA z ich logo i co? Zdjęcie już nie może być umieszczone na mojej karcie.

Wtorek 24 wrzesień 2013 19:06 Alicja | Białystok

Zawracanie głowy. Po co ci taka piękna kata i kto właściwie ci jej zazdrości bankomat czy kobieta na kasie w supermarkecie? No chyba że na szyi jako wisiorek nosisz. Taki bajer mnie to osobiście nie rusza ale jak ktoś lubi to oczywiście. Dla mnie ważne jest samo konto- a te w ING są całkiem do rzeczy.

Poniedziałek 23 wrzesień 2013 22:28 Gość

I to właśnie kocham w ING. Konto takie jak wiele mu podobnych ale to że karta może wyglądać tak jak ja chcę a nie jak mi narzuci bank czy wydawca karty to jest dla mnie bardzo istotne. Nienawidzę tych bzdur na kartach z innych banków. Moja jest po prostu śliczna i każdy mi jej zazdrości.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w NajKonto zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Konto dla studenta

Ja też poszukuję od jakiegoś czasu darmowego konta, ponieważ w obecnym mam wysoką opłatę za...

Najnowsze opinie klientów